Metafyzicko-zkušenostní esence tiché intenzity (((K)))
Kvalitativní esence tiché intenzity metafonému (((K))), lze nejlépe vyjádřit stavem totální či absolutní bdělé celotělesné POZORNOSTI se současnou PŘIPRAVENOSTÍ k AKCI.
Tichý metafoném (((K))) nás spojuje s nejhlubší dimenzí prostorovosti vědomí, která je zdrojem všech stále se aktualizujících možností tělesného vyjádření pohybu. Díky dnešní podobě pohodlného až hypnotického způsobu života, jen málokdy ve svém běžném životě plně prožíváme okamžiky takto intenzivního akcí naplněného bdělého vědomí (((K))).
Takový stav intenzivní bdělé POZORNOSTI a současně PŘIPRAVENOSTI k tělesné AKCI můžeme pocítit například v případě mistra bojových umění těsně před akcí, plně vědomě účastnící se vnímání celého pole možností pohybu svého těla a druhých těl kolem sebe a současně plně vědomě z lechkostí volící své volby pohybu tak aby nevyhnutelně vedly k pacifikaci protivníka v jediném bdělém kontinuu vědomí (dnes módně zvané “flow”). V tomto stavu je celé tělo přímo svým tělesným pocitem účastnící se na vnímání nejen aktuálního pohybu druhého a svého, ale všech stále se aktualizujících možností s kterých bojovník hnutím vůle uvolňuje daný potenciál ke ztělesnění AKCE.
Intenzita bdělého vědomí (((K))) je vyjádřena v napnutém luku mistra lukostřelce a souznění vnitřního stavu “ne-minutí cíle” těsně před uvolněním tětivy.
Jinou tónalitu působení této intenzity vědomí můžeme vnímat ve světě zvířat, například v případě okamžiku těsně před skokem šelmy na svou kořist (v “bonzai” podání stačí vidět kočku chytající myš), nebo dravce útočícího přímo na svou kořist či naopak okamžik zaregistrování pohybu v okolí nějakým divokým zvířetem třeba jelenem nebo srncem kdy se doslova stane jednou pozornou “anténou”. Divoká zvířata mají přirozenou schopnost ztělesnění této kvality a intenzity ve své unikátnosti a v případě okamžiků ohrožení fyzické celistvosti nebo v okamžiku aktu zabití kořisti se jejich těla stávají doslova a dopísmene “anténou” – jedním pozorným smyslem připraveným k následné tělesné aKci.
Tichá intenzita fonému (((K))) přináší intenzitu doslova a do písmene NAPŘÍMENÍ celé osy našeho bytí v jediný pozorný vnímající orgán – vyladěný na vnitřní dimenzi vědomí ve které je naše tělo jako celek proměněno v POZORNOU vnímající “anténou” vysílající i přijímající všemi směry schopnou vnímat přímo tělesný pohyb jiných zvířat – bytosti ve svém okolí v prostoru kolem přímo “tělesně” či “sómaticky”. Lze to metaforicky vyjádřit jako “vibrující vnímání” do “morku kostí”, kdy doslova celá naše “Kostra” se stane senzitivním prostorově vnímajícím orgánem-radarem naší duše.
Působení tiché intenzity (((K)))
Vnitřní intonace-vzývání tichého fonému (((K))) zintenzivňuje naše vědomí v tom smyslu, že nás usazuje v nejvnitřnější dimenzi vědomí – vědomí toho, co může být se současným rozšířením neoddělitelné KAPACITY a schopností AKCE či KONAT, ať už se jedná o řeč či pohyb těla.
Tichá intenzita fonému (((K))) je kvalitou dynamického přechodu mezi polaritami prožívání spojených s útokem nebo čelení útoku, pozicemi oběti či útočníka, šokujícího údivu a intenzivního klidu, nebo mezi zvládnutím určité situace nebo zhroucením z těžké situace.
Využití v celistvém (holotropním) ozdravování (celitělstvo)
Vzývání či vnitřní zvučení a ztělesnění intenzity (((K))) doslova napřímuje celé naše bytí po jeho vertikále. Doslova nás staví opět do své skutečně opory – kostry našeho bytí jako takového.
Vnitřní intonace-vzývání tichého fonému (((K))) nás doslova probouzí a napřimuje ze stavů otupělosti, mdloby, letargie a únavy. Zintenzivňuje naší celkovou bdělost smyslového vědomí s vědomou připraveností k tělesné aKci, jako je pohyb nebo řeč. Kdykoliv kdy cítíme potřebu se “probrat” z letargie, či snění protože je třeba nějaké akce či činu, či například stojíme před určitou výzvou, či dokonce nebezpečnou či ohrožující situací, invokace fonému (((K))) nám přirozeně usnadní tento přechod.
Druhotně tichý metafoném (((K))) v jeho nejrůznějších tonalitách působí jako přirozené “homeopatikum” pro všechny potíže a problémy spojené s kosterním aparátem a vzpřímeným tělesným postojem.
Uvolňuje bolesti a obtíže krku, zad, dolní části zad, kříže, kostrče celkově celé páteře a působí harmonicky na náš celkový vzpřímený postoj a vyrovnává dysbalance s tím spojené.
Mantrické slabiky
(((K))), procítění subjektivní tělesnosti v podobě prvotního prostoru intenzity všech možných akcí a bdělé PŘIPRAVENOSTI k akci a expanzi v plné metafyzické „erekci“ duchovních „kostí-DNA“ těla;
(((KHA))), rozšíří intenzitu (((K))) o kvalitu éteričnosti-dechu prostoru vědomí;
(((KRA))), rozšíří intenzitu (((K))) o ohnivou – vřelou a světelnou kvalitu vědomí;
(((KRU))), rozšíří intenzitu (((K))) o hloubku – “ohnivou” intenzitu tělesného citového prožívání;
(((KRÍM))); transformační mantra pomáhající prožít vnější tělesnost (((M))) a prožívané já (((I))) jako vyjádření samotného vědomí – jeho nejvnitřnějšího potenciálu (((KR));
Více slabičné mantry
(((KÁ-LÍ))); mantra nejvnitřnější metafyzické dimenze vědomí samého – vědomí “temného” ryzího potenciálu, která tvoří doslova a do písmene metafyzickou dělohu či kundu veškerého bytí, všech forem těl věcí, bytostí, událostí, skutečností. V tantře je symbolicky tato temná sféra vědomí symbolizovaná velkou černou Matkou-Bohyní KÁLÍ.
Vzývání a ztělesnění kvalit (((KÁ)) a (((LÍ))) ve spojení s oběma základními prostory kolem nás a v nitru nás vede k metafyzické zkušenosti této sféry vědomí – vědomí možného a jejímu ztělesnění v našem bytí. Tantrické uctívání bohyně KÁLÍ nespočívá v nějakém “koukání” na sochu, ale o ztotožnění se s prvotní temnou úrovní našeho vědomí, který je společným mateřským prostorem všeho co je a může být ve svých nesčetných aktualizacích a variantách. Vnitřní dostředivý směr a pohyb vědomí s nádechem zvučíme (((KA))) a odstředivý směr a pohyb vědomí s výdechem skrze (((LÍ))) necháme transformovat v tvůrčí-libidózní či sexuální vitalitu stoupající “po kapkách” skrze vnitřní prostor těla z dolní části trupu.
(((KÁ-MA))); mantra zintenzivňující hloubku sómatického ztělesněného vědomí. Samotné sanskrtské slovo “káma” znamená žádostivost-touhu, odtud spisy tzv. káma sútry popisující jak zintenzivnit sexuální potěšení. Skutečností je, že zintenzivnění přímého cítění hloubky tělesného bytí, přináší vědomí našich nejvnitřnějších žádostí a tužeb, včetně sexuálních.
(((KAU-LA))); mantra celotělesného sjednocení vědomí celé rodiny já naší duše. Vede k nejhlubšímu (((K))) prožívání ztělesněného vědomí (((AU))) prožívaného jako “libidózní” proto-sexuální vitalita (((LA))) vědomí.
Klíčová slova
Doporučuji souvislé přečíst a meditovat vnitřní prostor významů, který se vnitřním nasloucháním rodiny slov s kořenovým zvukem (((K))) otevírá k procítění jeho vnitřních kvalit. Tyto slova, jak jsou za sebou vyvstala během meditace vnitřních tichých kvalit fonému (((K))).
KÁLÍ (tantrická bohyně, symbolizující metafyzický nejhlubší “temná” či “černou” sféru nevyčerpatelného potenciálu vědomí), KALKÍ (potenciální inkarnace avatára Višnua, vysoce vědomé entity známe s indicých purán), KabraKan (mayský bůh zemětřesení), Kadeš (syrská bohyně plodnosti, lásky a milostného života), Kadru (červenohnědá hinduistická bohyně – matka nághů, hadích bohů), KaiKara (africká bohyně úrody), Kai-Yum (mayský bůh hudby), KaKKa (babylonsko-akkadský bůh, průvodce Anua), KaKupacat (bůh války, doslova “divoký pohled” chránící před nepřáteli jako štít), Kála (hinduistický bůh smrti a času, Kálačakra (kolo času), Káladútí (bohyně-poselkyně smrti), KálaviKarnika (bohyně horečky a nemoci), Kálija (jeden z nághů, hadích bohů, Kálika (bohyně stojící na mrtvém těle), Kalisia (pygmejský bůh stvořitel, ochránce lovců a džungle), Kaltéš (ugrofinská bohyně plodnosti), Kalunga (africký bůh stvořitel), Káma-déva (bůh milostné touhy), Kamala (indická bohyně představující jeden z aspektů Šakti), Kankarmáta (hinduistická bohyně matka, symbol Šakti), Kantátman (hinduistický bůh lékařství), Kantí (indická bohyně – touha), KarKáta (jeden z nághů, hadích bohů), KÁRTIKÉJA (hinduistický bůh války), Kastór (řecký božský hrdina, syn spartského krále), Kašjapa (hinduistický bůh, velký rši – mudrc, stvořitel lidí jako druhu vědomí), Kauket (prvotní egyptské božstvo, vládkyně temnot), Kaumárí (hinduistická bohyně matka), Kébhut (chtonická egyptská bohyně v podobě kobry), Ki (doslova “vznešená”, sumerská bohyně a manželka nejvyššího božstva Anua), Kinnar (západosemitský bůh hudby, či doslova “božská lyra”), Kišar (prvotní sumerské božstvo, tvořící základ vesmíru a bohů Anu a Ki), Klóthó (řecká bohyně osudu spřádající nit lidského života), Kondos (předkřesťanský finský bůh sklizně), Koré (dívka, symbolizující ducha obilí v elusiánských mystériích), Kratos (řecký bůh síly), Kronos (řecký bůh času), KRŠNA (ten “černý”, indický avatár, velmi vědomá entita), KRISTUS, Ku (polynéská prvotní bytost), KUAN-JIN (taoistická bohyně matka), KUAN-TI (taoistický bůh války), Kubaba (chetistká bohyně plodnosti), Kubéra (hinduistický bůh bohaství a pokladů), KuK (egyptské prvotní božstvo, vládce temnot, též KeK), KuKulcan (mayský bůh stvořitel), Kumári (doslova “panna” inkarnace Šakti jako malé holčičky), Kundaliní (aztécká bohyně matka, současně potenciální vědomí těla jako celku v tantře), KuruKula (tantrická bohyně vína), Kus (mezopotámský bůh pastýřů), KYBELÉ (maloasijská bohyně matka.
Z proudu názvů rodiny božstev začínajících písmenem (((K))) se často opakují motivy kvalit války, hudby, prvotní mateřské sféry, nághů, času, obecně tvoření-zrození a zanikání-umírání, apod. což metafyzický souzní s tichými kvalitami vědomí (((K))) a jeho mnohaúrovňovým prostoru významu.
K, KrK, Kost, Kostra, Kapacita, Konat, Kam? Kdo? Kdy? Kolik?, Kudy?, Kunda, Kundaliní, Kula, Kaula, Koule, Kruh, aKce, aKtuální, aKutní, aKustický, Kop, bloK, Kát, Kázat, Kárat, Komfort, Kořist, Krajnost, Katastrofa, KataKlizma, Kontinuita, Kariéra, charaKter, Kabaret, Karikatůra, Kazatel/kázat, Kázeň, Kárat, Káznice, Kořist, aKt aKtér, Konat, Kutat, Král, Kralovat, Kníže, Krut, Krutina, Krutost, Kalich, Kat, Kápo, lKát, tKát, K-raj, Krb, Klub, Kult, Klan, Klam, Kritika, Krajnost, Kryt, Krypl, Kretén, KraKen, KraKatit, Konec, Klid, Ketamin, Kmen, Kmet, Kein (žádný), Kühn (smělý, odvážný).
Čaro-dějná symbolika
Grafický symbol “K” jako by vyjadřovat expanzivní rozpětí (“véčko”) opory (“I”). Nejvnitřnější “temná” sféra prostoru vědomí – sféra potenciálních aKtivit (sil) je zdrojem stále nově oživující “probuzené” (hadí) moci vědomí těla jako celku.